19.03.2015

Zalety PRZERWY MIĘDZY UDAMI. Jak JAZDA NA SŁONIU może być lekarstwem na BÓL PLECÓW, i jak ZMIANA IMIENIA może odwrócić TWÓJ LOS u wróżki.

Zalety PRZERWY MIĘDZY UDAMI. Jak JAZDA NA SŁONIU może być lekarstwem na BÓL PLECÓW, i jak ZMIANA IMIENIA może odwrócić TWÓJ LOS u wróżki.


Przerwa między udami. Marzenie. Ma ją Kate Moss Ma ją Irina Shayk.Barbie Mają ją ludki LEGO Ma ją SpongeBob SquarePants.
Same ikony popkultury Emotikon devil Same wzory do naśladowania Emotikon wink
Czym jest Thigh gap? Świstem powietrza między udami. A czym jest BRAK SZPARY MIĘDZY UDAMI? Cóż... udem Emotikon grin Mając do dyspozycji MIEĆ COŚ, na co natura znalazła miejsce w moim ciele, a NIE MIEĆ tego czegoś, wolę to chyba mieć... Logiczne?
Szpara między nogami nie oznacza, że jesteś szczupła... Owszem, jest utożsamiana z chudością, jednak nie każda chuda dziewczyna będzie ją miała. Do jej posiadania predysponują nas dwie kwestie:
- determinacja hormonalna
- determinacja szkieletowa
Niestety ("niestety"?... hmm) żadna z nich nie jest od nas zależna Emotikon wink
BUDOWA MIEDNICYModelowo wyróżniamy 3 typy budowy. Modelowo, ponieważ "w praktyce" rzadko kiedy występuje jeden i tylko jeden z typów budujący nasze ciało. Endomorficy i mezomorficy (pierwszy typ to typ o mocnej budowie i dość dużym otłuszczeniu, drugi - typ o mocnej budowie, jednak z przewagą tkanki mięśniowej), z uwagi na budowę szkieletu i pokrywających go mięśni i tłuszczu, będą mieli bardzo duży problem z uzyskaniem pożądanej "szpary". Trzeci typ, o drobnym szkielecie i delikatnym umięśnieniu - ektomorficzny, to ten "szczęśliwiec", któremu między nogami będzie wiał halny Emotikon grin
Spośród 4 typów budowy miednicy (ginekoidalny, androidalny, antropoidalny, platypoidalny), "thigh gap" będzie miała miednica "najszersza" - czyli typy pierwszy i ostatni. Cóż, paradoksalnie szerokie biodra są tu plusem Emotikon wink Im szersza miednica, oraz im nachylenie szyjki kości udowej bliższe jest kątu 90*, tym większa przerwa między udami. Gdyby postawić obok siebie dwie kobiety o takim samym % tkanki tłuszczowej, tego samego wzrostu i o tej samej długości nóg, szparę tę mogą mieć lub nie. To nie jest kwestia otłuszczenia ciała!
BUDOWA MIĘŚNI UDInną sprawą, która także nie jest zależna od nas, jest ułożenie brzuśca, czyli najgrubszej części przywodziciela uda, względem ścięgna. U niektórych kobiet będzie on położony wyżej - uda będą więc stykać się nawet mimo niskiego poziomu tkanki tłuszczowej.
TŁUSZCZ OPORNYSkrótowo i najprościej jak się da:
Aby spalić tłuszcz, nasze ciało produkuje związki zwane katecholaminami. Przyczepiając się do receptorów w komórkach tłuszczowych, zapoczątkowują spalanie. Komórki tłuszczowe mają 2 typy receptorów: alfa-2 i beta-2. Alfa-2 to niestety leniwe dupy, i opróżniają się bardzo opornie, podczas gdy beta-2 są posłuszne i spalają tłuszcz bardzo szybko. TŁUSZCZ OPORNY ma więc więcej RECEPTORÓW ALFA. TŁUSZCZ OPORNY = TŁUSZCZ NA WEWNĘTRZNEJ CZĘŚCI UDA. Tłuszcz na przywodzicielach tworzą więc leniwe dupy alfa.
IDEALNE NOGIAutorytetem w tej dziedzinie jest Callan Pinckney, twórczyni metodyCallanetics i drugi, poza Arnoldem Arnold Schwarzenegger -em, mój osobisty sportowy i życiowy autorytet. Jako dziecko miała tak koszmarną budowę i ustawienie nóg, że musiała nosić APARAT NA NOGI. Tak jak ortodontyczny, tyle, że na nogi. Ostro Emotikon devil
Kilka słów o tym, czemu Callan Pinckey jest tak zajebista:
- w wieku 21 lat rzuciła studia, wyleciała ze Stanów i postanowiła, że zostanie CYGANEM
- podróżując po Niemczech mieszkała w starym Volkswagenie
- po przeprowadzce do Londynu nie miała co jeść, więc żywiła się herbatą z workiem cukru i zrobiła celowo masę, żeby było jej cieplej w zimie, bo nie miała na ogrzewanie (serio!)
- w Afryce uczyła angielskiego
- podróżując PIESZO po Afryce zaraziła się amebą i schudła tyle, ile przytyła w Londynie (znacie kogoś kto nie utył pracując na saksach w Lądku???)
- wyruszyła na stopa w podróż do Japonii, ale się rozmyśliła, bo zajęłoby jej to 7 lat, więc zatrzymała się w Indiach, ale trafiła na atak bombowy w Bombaju
- uratowała ją rodzina Hindusów, którzy wciągnęli ją do domu, w którym panował trąd, a trąd to było już za wiele (więcej niż afrykańska ameba), więc wróciła do cywilizacji.
- jak już dotarła do Japonii, dorabiała sobie jako modelka spódniczek mini Emotikon devil
- jak już wróciła do Stanów, poradziła się numerologa, co ma zrobić ze swoim życiem, ale pod własnym imieniem BARBARA nie kryła się ciekawa przyszłość, więc po konsultacji z wróżką, zmieniła imię!!! na CALLAN Emotikon devilKrejzi!
- w 1987 roku reprezentowała Stany Zjednoczone w grze w polo. NA SŁONIACH.
To w skrócie czemu jest zajebistą osobą Emotikon grin
Jej metoda treningowa powstała w oparciu o własne doświadczenia - krzywe nogi, zniszczenie ciała podróżami z ciężkim plecakiem, wyniszczenie przez choroby. Łączy w sobie metody baletowe, metody jogi, metody rehabilitacyjne i rozciągające. Dzięki callaneticsowi mięśnie wydłużają się i wzmacniają, a bóle kręgosłupa i kolan ustępują. Idealne nogi według Callan Pinckney - ekspertki "od nóg", jak widać ja obrazku marnej jakości w grafice, którą skleiłam - wcale nie mają tej "popkulturowej" szpary między udami - stykają się tam, gdzie zdrowe nogi stykać się powinny.
A na koniec fajny cytat:
"Having no thigh gap brings you one step closer to being a mermaid", czyli...
im mniejsza szpara między udami, tym bliżej do bycia syrenką.
JA TAM WOLĘ BYĆ SYRENKĄ NIŻ SPONGEBOBEM. A Wy? Emotikon wink

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz