19.03.2015

OBALAMY MIT O WYPACANIU TŁUSZCZU ORAZ CZEMU POWINIENEŚ SOLIĆ jesli dobrze trenujesz. A w bonusie ZDROWY, TANI patent na...PMS

OBALAMY MIT O WYPACANIU TŁUSZCZU ORAZ CZEMU POWINIENEŚ SOLIĆ jesli dobrze trenujesz. A w bonusie ZDROWY, TANI patent na...PMS Emotikon smile


Pasy neoprenowe, grube treningowe dresy, kaptury, sauna... To wbrew obiegowym opiniom NIE są narzędzia służące utracie tłuszczu, a chwilowej utracie wagi Emotikon wink CHWILOWEJ, bo wraz z uzupełnieniem płynów, woda podskórna wraca na swoje miejsce wraz z kilogramami na budziku. Założenie grubej bluzy i dresów na sesję biegową nie usprawni Twojego metabolizmu... To skomplikowany proces zachodzący szlakami na poziomie komórkowym!
Czemu służy takie wypacanie? Utracie wagi, owszem. Na poziomie amatorskim typu bieżnia w klubie fitness, możesz stracić 0,5 kg po mocnym treningu cardio. Zawodnicy dyscyplin, w których są kategorie wagowe, np fighterzy, kulturyści, mogą wiele zyskać wypacając nawet te 0,5 kg. Ale przeciętnemu Kowalskiemu czy Kowalskiej jest to...zbędne Emotikon winkWaga wróci wraz z porcją potreningowego Oshee czy Powerade Emotikon wink
Zrozumcie - potliwość to cecha OSOBNICZA, uwarunkowana genetycznie. Nie jest indykatorem intensywności wysiłku w sytuacji, gdy porównujemy 2 różne osoby. Potliwość to po prostu zdolność organizmu człowieka do chłodzenia się. Tak samo jak ilość wydzielanego potu zależy od osoby, tak "próg" przegrzania ciała, w którym zaczyna być on wydzielany, jest także zapisany w genotypie. Kalorie możesz spalać bez kropli potu na czole...np spacerując lub wykonując lekki trening siłowy. Pocąc się obficiej niż koleżanka, a wykonując ten sam trening, wcale nie spalasz więcej kalorii.

REASUMUJĄC - każdy ma swój TERMOSTAT. I to nasza genetyka go programuje Emotikon smile

Jeśli Twoje treningi na bieżni są bardziej intensywne niż podróż misia na krze lodowej, nie jesz wędlin, przetworzonej żywności, nie używasz mixów przypraw, a potrawy doprawiasz jedynie ziołami MOŻESZ ZROBIĆ SOBIE KRZYWDĘ. Twoje serce POTRZEBUJE soli. Sód rozpuszczany jest w krwi, a że zatrzymuje wodę, sprawia, że krew jest płynna. Jest odpowiedzialny także za prawidłowe ciśnienie krwi, pracę serca, prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Co jeśli jemy tej soli za dużo? Objętość krwi ZNACZNIE się zwiększa, napierając na ściany naczyń krwionośnych i zwiększając ciśnienie. Ale co jeśli tej soli mamy za mało? Ciśnienie jest zbyt małe, jesteśmy ospali, rozkojarzeni, możemy mieć niekontrolowane skurcze mięśni. Jony sodu zapewniają, dzięki przewodnictwu elektrycznemu, skurcze mięśni, a także sprawną komunikację między nerwami. Niedobór sodu w diecie może nam więc...szkodzić.
WNIOSEK? Trenujesz? Nie unikaj soli. Unikaj przetworzonej żywności! To nie sól jest złoczyńcą, to przemysł spożywczy.

Placki z mąki kukurydzianej, bezglutenowe, z domową Nutellą śliwkową

Trochę CHEMII...NATURALNIE na PMS Emotikon smile
(To danie jest trochę jak "Brzydula" - na pierwszy rzut oka wygląda jak kupa Emotikon devil ale jak dasz jej szansę, jest całkiem słodka Emotikon grin )
Mamy straszną ochotę na słodkie. PMS na całego. Wydrapiemy oczy jak nie dostaniemy tego, czego chcemy - czekolady! Co robimy?
Bierzemy owoc, podgrzewamy. Cukry zaczynają się rozkładać, a owoc robi się słodszy... Mamy gdzieś indeksy glikemiczne, bowiem właśnie dostałyśmy zdrowy substytut czekolady Emotikon smile
Wybieramy najdojrzalsze śliwki (polecam mieszańce, 1.5 zł za kg!), kroimy, dusimy na patelni bez tłuszczu. Dodajemy gorzkie kakao, mieszamy. Podduszone śliwki miksujemy. Można zagęścić mielonym lnem. Co mamy? Coś a'la śliwka w czekoladzie. Coś jak zdrowy dżem bez cukru, a zrobiłyśmy to tanio, szybko i zdrowo. U mnie na plackach z mąki kukurydzianej (proporcje: 2 jaja, 5 łyżek mąki kukurydzianej, kilka łyżek wody, usmażone bez tłuszczu).

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz