19.03.2015

O TYM, czemu NIE SCHUDNIESZ PIJĄC KOKTAJLE. I o tym, czy jak nie masz odżywki białkowej w neonowym szejkerze, to znaczy, że przegrałaś życie.

O TYM, czemu NIE SCHUDNIESZ PIJĄC KOKTAJLE. I o tym, czy jak nie masz odżywki białkowej w neonowym szejkerze, to znaczy, że przegrałaś życie.


Na początek - czym jest odżywka białkowa? Proszkiem anabolicznym, po spożyciu którego urosną Ci kaptury i biceps od biegania na orbitreku? Emotikon grinNIE. To po prostu wyizolowane z jajek (albumina), mleka (kazeina, serwatka) czy roślin (soja, groch, konopie) oraz mięsa wołowego białko, poddane obróbce technologicznej i odwodnieniu, dzięki czemu ma formę proszku. Zazwyczaj, choć nie zawsze, pozbawione jest znacznej ilości tłuszczu czy cukru, zawiera też barwniki i dodatki smakowe oraz słodzik. Jest to białko wstępnie "strawione", dzięki czemu ma szybką wchłanialność i odżywia nasze mięśnie szybciej, niż zrobi to pełnowartościowy "tradycyjny posiłek".
Czy polecam odżywki białkowe? Generalnie - NIE Emotikon grin A zwłaszcza, jeśli zależy Ci na utracie wagi. Czemu?
Kłania się logika. Mając do wyboru posiłek składający się z porcji mięsa/jaj/ryby, ryżu/ziemniaków/kaszy i warzyw o takiej samej kaloryczności jak porcja pokarmu płynnego - odżywki serwatkowej zmiksowanej z owocem, wybierz... normalny posiłek. Strawienie go, zwłaszcza sam proces rozdrabniania pokarmu sprawi, że Twój mózg szybciej odbierze sygnał sytości. Ponadto, pełnowartościowy posiłek zawiera błonnik, którego pozbawiony jest zmiksowany napój, a sam układ pokarmowy na strawienie każdego komponentu obiadu będzie wydatkował więcej "wysiłku", co za tym idzie, nastąpi wydatek energetyczny i produkcja ciepła, czyli...spalisz kalorie Emotikon smile Opcja chyba fajniejsza dla kogoś, kto redukuje ilość kalorii? Posiłek poleży Ci na żołądku, dzięki czemu poczujesz sytość. Porcja odżywki to płynne kalorie, które, oczywiście, odżywią Cię, ale czy nasycą jak normalny posiłek? Logiczne, że NIE.
Dla kogo odżywki białkowe? Dla osób żyjących w biegu, dla osób, których zapotrzebowanie na białko wzrasta na tyle, że nie są w stanie uzupełnić braków konwencjonalnym pożywieniem o dużej objętości, czyli dla tych, którzy chcą nabrać masy mięśniowej.
Odżywki białkowe mogą stanowić DODATEK SMAKOWY do diety kobiety początkującej w zabawie z siłownią. Dodane do owsianki nadadzą jej smak, konsystencja przypominająca mąkę może ją w jakiejś części zastąpić w przepisie. I to tyle Emotikon smile
Jeśli jesteś początkująca, zaczynasz trening siłowy i trener proponuje Ci kupno odżywki... odmów Emotikon wink Trenerzy personalni mają profit ze sprzedaży supli, niekoniecznie supli, które są Ci niezbędne. Ja od ponad roku odżywek nie stosuję a ta, przedstawiona na zdjęciu, to odżywka mojego chłopaka.
Co zamiast odżywki? A na przykład placki twarogowe z owocami Emotikon smile Mamy i kazeinę, i serwatkę, i albuminę jaja. Fajna opcja potreningowa.

Składniki:
- mąka kukurydziana ok. 4 łyżki
- kostka twarogu półtłustego
- 2 średnie jajka
- truskawki
Składniki miksujemy na gładko, smażymy na dobrze rozgrzanej patelni przesmarowanej masłem klarowanym z obu stron na złoto. Trzeba mieć skilla, lubią przywierać Emotikon smile Podajemy z owocami. Smakują jak serniczki Emotikon smile
A diety półpłynne i różne dziwne koktajle... Zostawmy niemowlakom. I kosmonautom Emotikon devil Pozdro!
Pisała Marta Okuniewska - NASA Sponsored Athlete Emotikon grin

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz