19.03.2015

Jak poczuć KLIMAT ŚWIĄT w listopadzie, jeśli nie masz TELEWIZORA, jednocześnie poradzić sobie z DEPRESJĄ bez brudzenia buzi CZEKOLADĄ oraz przylansować ŚLEDZIA.

Jak poczuć KLIMAT ŚWIĄT w listopadzie, jeśli nie masz TELEWIZORA, jednocześnie poradzić sobie z DEPRESJĄ bez brudzenia buzi CZEKOLADĄ oraz przylansować ŚLEDZIA.


W tym tygodniu wyrwałam się z Łodzi do Wrocławia na małe szkolenie (tym samym polecam Instytut Psychodietetyki i prowadzących - mega fachowcy ze świeżym spojrzeniem i świetni ludzie!) dotyczące...wspomagania leczenia depresji dietą. Dietoterapia, zielarstwo i czarnoksięstwo to moje "koniki" Emotikon devil Na wstępie prowadząca rozbroiła mnie stwierdzeniem, że przeciętnemu Polakowi przez usta łatwiej przejdzie słowo DUPA niż DEPRESJA, a następnie przeraziła, przedstawiając statystyki, które nie jawią się kolorowo. Do 2020 roku depresja niemalże dogoni raka jako najczęstsza przyczyna zgonów. Depresję ma co 5-ty Polak i jest zazwyczaj stereotypowo "obstawiana" psychiatrą i psychotropami, zupełnie niesłusznie.
DEPRESJA TO NIE CHOROBA! Depresja to OBJAW choroby! Depresję może wywoływać wszystko, od zaburzeń neurologicznych, poprzez refluks, zaburzenia hormonalne czy niedobory pokarmowe! JA TAKŻE MIAŁAM DEPRESJĘ! - wynikającą z nieleczonej niedoczynności tarczycy.
Wyniki badań wskazują jednoznacznie na silną relację niedoborów kwasów omega-3 i depresji. Omega-3? Pierwsze skojarzenie? ŁOSOŚ. O łososiu już było Emotikon wink Nasz modelowy Nowak z depresją jest jednak bezrobotny i kasy na łososia nie ma.
To, co zaproponuję Nowakowi, to coś, dzięki czemu nie przytyje, przeżyje do pierwszego, będzie piękny, gładki i szczęśliwy. SAŁATKA ŚLEDZIOWA! Przywoła klimat świąt lepiej niż reklama Coca - Coli Emotikon devil
SAŁATKA ŚLEDZIOWA- 3 płaty śledziowe (najlepsze solone matjasy)
- 1 duże, twarde jabłko (Ligol)
- 1 cebula, mała, nie chcemy zionąć Emotikon devil
- 3 średnie ogórki kiszone (nie kwaszone)
- przyprawy
- 2,5 łyżeczki majonezu dobrej jakości (można zastąpić jogurtem naturalnym... ale już nie będzie takie smaczne Emotikon devil
Co sobie dostarczamy? Poza kwasami omega-3, których śledź ma niemal tyle, co łosoś, nie odstaje także pod względem zawartości selenu (pozytywny wpływ na tarczycę). Jest o wiele tańczy od łososia, ma też więcej wapnia, gdyż jemy go z ośćmi; więcej witaminy B12, jest rybą chudszą i przez to mniej kaloryczną.
"Coraz bliżej święta..." Emotikon grin Czujecie?
Ogórek kiszony to źródło naturalnych probiotyków oraz witamin z grupy B, których niedobory także prowadzą do depresji! Wybierajmy jednak ogórki świadomie - kiszone to te wartościowe. Kwaszone - cóż, smak nadaje im zaprawianie kwaskiem. Konserwowe naładowane są cukrem z zalewy.
Jak przylansować śledzia?
Śledź z dzikim ryżem to jak zakupy ubraniowe z Pepco włożone do papierówki z Zary Emotikon devil
Ja do swojego dodałam dziki ryż, który kupiony został na testy. Drodzy Państwo, dziki ryż jest bardziej wartościowy od ryżu brązowego, zawiera mniej węglowodanów, mniej tłuszczu i więcej białka. Żeby dziki ryż był dziki i wciąż posiadał ów element prestiżu i hipsterstwa (podobno zbierany jest ręcznie z łódek przez drobne azjatyckie rączki, bo rośnie w rzekach) trzeba go skonsumować jak najszybciej - podobno już niedługo mają go wprowadzić na szeroką skalę i zamiast oryginalnych chińskich dłoni będą je zbierać dłonie tych leniwych Kanadyjczyków, którzy zakończyli edukację na hajskulu.
Czy warto wydać 16 zł na 4 woreczki hipsterstwa po 50 g każdy? NIE. Prestiżem się nie najesz. Ale pójdzie chociaż fotka na Insta Emotikon grin Po raz kolejny powtórzę - nie dajmy się zwariować Emotikon smile

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz