19.03.2015

SCHUDNĄĆ - jak to zrobić, żeby się NIE NAROBIĆ Emotikon wink czyli odchudzanie dla naprawdę opornych.


Wyobraź sobie, że grasz w jakąś mega pro karcianą grę (sorry, żadna ze mnie specjalistka, umiem grać tylko w wojnę Emotikon grin ), a w talii masz kilka asów. Równie dobrze mogłabyś rozwalić przeciwnika wykładając je na stół na raz, czyli FATALITY do kwadratu Emotikon grin Ale inteligentnego gracza stać na więcej.

Te asy to metafora kilku składowych, które budują proces skutecznego i trwałego (!) odchudzania. Do dyspozycji masz więc: dietę, trening siłowy, trening aerobowy i tzw. aktywność spontaniczną (co to - wyjaśnię poniżej).

Chcesz zgubić 5 kilo, ale skutecznie i na zawsze. Jak powinien wyglądać taki proces, żeby dał trwały efekt? NIE MOŻESZ SIĘ PRZY TYM NAROBIĆ Emotikon wink Nie możesz odczuć, że... coś robisz. Więc asy wykładaj po kolei, a nie na raz.

1. Zwiększ ilość tzw. aktywności spontanicznej. Do pracy/na uczelnię zacznij chodzić piechotą lub jeździć rowerem. Zamiast windy zacznij chodzić schodami. W pracy jak najwięcej stój i spaceruj. Waga spada? No to elegancko! Nie spada? Patrz niżej.
2. Aktywność spontaniczna dalej w grze. Teraz wyrzucamy z diety słodycze i inne niezdrowe przekąski. Waga spada? Git. Nie spada? Jedziemy dalej Emotikon wink
3. Aktywność spontaniczna + czyścimy michę i wprowadzamy zasady zdrowego odżywiania. Liczysz kalorie? Zacznij od możliwie najwyższej kaloryczności, najlepiej zapotrzebowania "zerowego" (ok. 2000 kcal, zależy to jednak od aktywności, wzrostu, wieku i kilku innych składowych) i czekaj na efekty. Nie ma efektów?
4. Aktywność spontaniczna + czysta micha + dokładamy trening siłowy. Na tym etapie powinna się na to zabrać już nawet najbardziej leniwa...d...ziewczyna Emotikon wink
5. Nie poszło? NIE WIERZĘ. Jeśli nie szykujesz akurat formy startowej na zawody... postaraj się bardziej i dociśnij treningi SIŁOWE.
6. Jeśli dajesz z siebie 100% na siłowni lub w domu, trzymasz pełnowartościową, zdrową, odżywczą dietę, a efekty nie są zadowalające, dopiero zaczynasz delikatnie obcinać kalorie. 100 kcal raz na 2 tygodnie i czekamy.
PS. To jest schemat dedykowany największym leniom! Zmotywowana do pracy dziewczyna wprowadzi trening siłowy już od razu. Jakie przywileje on daje - o tym niebawem. Temat zainteresuje najbardziej dziewczyny "niedoczynne", ale także te, które po prostu lubią dobrze i dużo zjeść Emotikon deviljak JA!
Całym clue porady jest to, że rzucając się od razu na głęboką wodę, narażamy się na szybkie zniechęcenie. Jakiekolwiek ZMUSZANIE się do wysiłku, z czasem zacznie odnosić skutek przeciwny. GO HARD OR GO HOME? To już lepiej GO HOME!!
Receptą na sukces jest ZROZUMIENIE, że nie MUSIMY ćwiczyć, a POTRZEBUJEMY ćwiczyć. Ale nad Waszą motywacją popracuję już niedługo Emotikon smile
Aha. NIENAWIDZĘ BIEGAĆ. I nie biegam. Powiedziała Marta Okuniewska Trener Personalny Człowiek Sportu i Zdrowia Emotikon grin

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz