19.03.2015

Czy KALORIA kalorii równa i dlaczego NIE. Oraz o tym, czemu Twój facet MOŻE zjeść Snickersa i ujdzie mu to na sucho, a Tobie NIE

Czy KALORIA kalorii równa i dlaczego NIE. Oraz o tym, czemu Twój facet MOŻE zjeść Snickersa i ujdzie mu to na sucho, a Tobie NIE Emotikon smile


IIFYM. Flexible dieting. "Jedz co chcesz - wyglądaj jak chcesz". Na czym polega ta strategia, mocno lansowana w polskim światku fitnessowym w opozycji do faszyzmu brokułowo-kurczakowego?
Według twórców metody liczy się rozkład makroskładników (białka, węglowodanów i tłuszczu) i bilans kalorii zgodny z celem sylwetkowym - masa, redukcja, utrzymanie. Produkty dobieramy dowolnie, ważąc co do grama. W menu zwolenników IIFYM, poza klasyką w postaci brokułów, ryżu czy chudego drobiu, pojawiają się więc...Nutella, chipsy, Oreo i lody. Panowie (zwłaszcza młodzi) robią na takiej diecie super progres, budują mięcho, ale także odsłaniają kaloryfery.
Okiem naukowym wszystko się zgadza - makro pasuje, kaloryczność także. Z odpowiednio ustawionym deficytem w ostatecznym rozrachunku palimy tłuszcz, w dodatku jedząc wszystko to na co mamy ochotę... Dieta idealna?
IIFYM jest DO DVPY. I to dosłownie Emotikon smile 19-stolatek robiący formę na kebabie będzie wyglądał znacznie lepiej niż odżywiająca się w ten sposób dziewczyna. Czemu?
CELLULIT. RETENCJA WODY PODSKÓRNEJ. ESTROGEN.
Cellulit to przypadłość, która dotyka 90% kobiet i zaledwie 10% mężczyzn. Nie będę się tu rozpisywać na temat tego, czym cellulit jest, bo odpowiedź na to pytanie znamy wszystkie Emotikon smile Przyjrzyjmy się jednak temu, jak syfiaste jedzenie w metodzie "jedz co chcesz..." służy facetom, a kobietom utrudnia uzyskanie estetycznej sylwetki.
Nasza kobieca, estrogenowa struktura hormonalna sprawia, że z łatwością gromadzimy wodę podskórną. Jej nadmiar uwydatnia skórkę pomarańczową, która widoczna jest zaledwie u wspomnianych 10% mężczyzn Emotikon wink Jedząc żywność przetworzoną, czyli wspomnianą wyżej Nutellę, chipsy, sos sojowy w "chińszczyźnie", sklepowe kiełbasy, parówki czy pizzę, dostarczamy sobie BOMBĘ SODOWĄ. Jeśli pilnujemy "makro" i kalorii, nie przytyjemy. Co się jednak stanie?
36 g Snickersa, czyli jeden baton, zawiera 181 kcal. Dokładnie tyle ma szklanka ugotowanego brązowego ryżu. Wraz z batonem, poza kaloriami i "makro", dostarczysz sobie 8,1 g sodu, czyli 0,2 g soli kuchennej... Z ryżem... ZERO SOLI. Nie dajmy się zwariować - 0,2 g soli kuchennej to wcale nie dramat. Ale jak podliczymy sobie sód pochodzący z innych produktów, które zjemy w ciągu dnia... nazbiera się soli SPORO.
Żeby pozbyć się cellulitu, naprawdę warto trzymać "czystą michę". To, co ujdzie na sucho facetom, nam niekoniecznie. Nie dajmy się zwariować - to nie musi być ryż z kurczakiem (i nawet NIE POWINIEN), ale kaloria to wcale nie kaloria jeśli chodzi o ESTETYKĘ SKÓRY. Na niej zawsze odbiją się grzeszki Emotikon smile
Dla kogo "Jedz co chcesz, wyglądaj jak chcesz"?
Ja nie polecę nikomu Emotikon wink W ostateczności, na tej metodzie skorzystają lenie, którym nie chce się trzymać miski albo faceci. Są też kobiety, u których cellulit generalnie jest mało widoczny i ma to związek z niskim poziomem estrogenów, ale to znaczna mniejszość.
Jedząc słodycze i chipsy, wcale nie musisz utyć... Ale na pewno ucierpi na tym Twoje ciało Emotikon wink

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz